Wesołego Dnia Martwej Kaczki!

Ach, krótko i treściwie: to nie jest temat polityczny! Chociaż panowie Kaczyńscy mieliby pewnie coś do powiedzenia na ten temat, jako że święto jest obchodzone, aby uczcić tragiczną śmierć kaczki będącej pierwszą naukowo udokumentowaną ofiarą kaczej homoseksualnej nekrofilii!

5 czerwca 1995 roku o godzinie 17.55 samiec kaczki krzyżówki (Anas platyrhynchos) zderzył się ze szklaną fasadą Muzeum Przyrodniczego w Rotterdamie i niestety zmarł. Inny samiec następnie bezcześcił zwłoki przez długie 75 minut! Gwałt został przerwany przez pracownika muzeum, który ocalił zwłoki, a następnie, jak na prawdziwego badacza przystało, zbadał przypadek dogłębnie, potwierdził płeć zmarłego kaczora, udokumentował całe zdarzenie zdjęciami i opisał w lokalnym periodyku.

Od tamtej pory pracowicy muzeum świętują dzień 5 czerwca jako Dzień Martwej Kaczki. Jako święto ogólnoświatowe zaczęto obchodzić ten dzień kilka lat temu, gdy historia wreszcie wyciekła poza mury muzeum…

The first case of homosexual necrophilia in the mallard Anas platyrhynchos (Aves: Anatidae)„, C.W.Moeliker, Deinsea 8: 243-247 (9 Nov 2001)

7 Comments

 1. @Jakub:

  Jej, umknęło mi niestety, ale byłem poza zasięgiem cywilizacji przez weekend.

  @Skiba:

  Spodziewałem się, że pojawią się komentarze w tym stylu. Radzę przyjrzeć się dokładniej oryginalnej pracy: autor podkreśla, że nekrofilia jest powszechna wśród kaczek, ale zazwyczaj ma to miejsce między samcem i samicą. Tyle jeśli chodzi o zboczenia.

  Polubienie

 2. Widocznie homoseksualizm idzie w parze z innymi zboczeniami takimi jak nekrofilia. Najważniejsze że wszystko jest zgodne z naturą i występuje zarówno w swiecie zwierzat jak i ludzi.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s