Tydzień Nauk o Ziemii 2009

Ziemia /www.wikipedia.org
Ziemia /www.wikipedia.org

Amerykański Instytut Geologiczny organizuje w tym tygodniu (11-17 października) Tydzień Nauk o Ziemii pod hasłem „Zrozumieć klimat”. Oczywiście większość imprez towarzyszących z racji organizatora odbywa się w Stanach, ale wiele instytucji publicznych promuje tę okoliczność w internecie. I do zapoznania z niektórymi materiałami naprawdę zachęcam.

Warto przede wszystkim zajrzeć na stronę NASA i jeśli szybkość łącza Wam pozwoli (mnie niestety w chwili obecnej nie pozwala, pewnie to wina studentów ;)), obejrzeć sześcioodcinkową serię „Przypływy zmian” wyprodukowaną specjalnie na tę okazję, a mówiącą o znaczeniu oceanów dla klimatu i jego zmian. Ponadto dzisiaj (wiem, że późno na takie ogłoszenie, ale może sprzyjać Wam będzie różnica czasu między Europą a Stanami) obserwować można (za darmo) webcast okołotematyczny. Zresztą webcasty NASA polecam w ogólności, ten tylko jest istotny ze względu na okoliczność.

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to FurlAdd to Newsvine

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s