Polskie miejsce w naukowej sieci

Research blogging po polskiemu

No więc stało się – rusza powoli polska wersja agregatu blogów Research Blogging, gromadzącego blogi (a raczej konkretne wpisy) o tematyce naukowej, oparte na recenzowanych (peer-reviewed) badaniach. Podejrzewam, że szybko stanie się ta strona odpowiednikiem naszych blogrolek – przynajmniej tych gromadzących wpisy stricte naukowe. I dobrze, koniec z przeszukiwaniem cudzych marginesów w poszukiwaniu nowych twarzy (nie do końca – to szperanie po cudzych stronach leży w końcu w charakterze każdego bloggera).

Jeśli więc zdarza się Wam popełnić coś opartego na publikacjach naukowych – zachęcam do rejestracji. Jeśli nachodzi Was czasem ochota, żeby o czymś bardziej wzniosłym niż dupa Maryni poczytać – zachęcam do zaglądania na stronę i przeglądania. Oszczędzi Wam to czasu i energii (wyłazi mój wewnętrzny leń ;).

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to FurlAdd to Newsvine

9 Comments

    1. Przede wszystkim zarejestruj się. Oficjalne ogłoszenie otwarcia polskiej wersji nastąpi dopiero, gdy będzie wystarczająca liczba polskich blogów zarejestrowanych w serwisie. Więc, jak to ujęła sporothrix, do roboty! ;)

      Polubienie

    1. Aha! Stało się ;) Pewnie trzeba dać algorytmowi chwilkę, zwłaszcza że pewnie na razie przeczesuje cały feed. Podejrzewam, że jak zacznie skanować tylko bieżące posty, cały proces będzie pewnie szybszy. A może się całkowicie mylę. Mniejsza z tym, ważne że pierwszy post wisi :)

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s