Słońce w zasięgu ręki

Zaledwie kilka miesięcy temu rozpoczął się na dobre program NASA, Dynamiczne Obserwatorium Słoneczne (Solar Dynamic Observatory). I już teraz, po tak krótkim okresie, podziwiać możemy pierwsze, zapierające dech w piersiach rezultaty. Poniżej próbka nagrań, jakie badacze uzyskują z tej słonecznej sondy. Więcej możecie obejrzeć na stronie projektu oraz na kanale youtube. Zachęcam.

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to FurlAdd to Newsvine

Reklamy

3 Comments

  1. Ja się cieszę z każdych badań tego co się dzieje na słońcu, bo to bezpośrednio przekłada się na polepszenie prognoz propagacyjnych na Ziemi :)
    A dla krótkofalowców to prawie jak „być albo nie być” – albo dogadasz się z wyprawą na jakieś wyspy na końcu świata albo dołączysz się najwyżej do kółka dyskusyjnego dla np. południowej Polski…

    Polubienie

    1. Wstyd przyznać, ale ja aż tak dobrze Lema nie znam. Za to na te filmiki NASA mógłbym patrzeć godzinami. Po co komu sci-fi – teraz to samo można obejrzeć na youtube i w dodatku nie ma w tym żadnej fikcji!

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s