Happy Open Access Week!

W tym tygodniu czwarty rok z rzędu świat coraz bardziej otwartej nauki celebruje Open Access Week. Także w Polsce odbywać się będą różne imprezy z tej okazji. Jest ich kilka zaledwie, listę możecie znaleźć tutaj.

Jeśli zaś idea się Wam podoba, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby włączyć się w obchody piątego Open Access Week – już za rok :)

Więcej info m.in. tu i tu.

1 Comment

  1. Open Access to cudowny wynalazek, gdyby jeszcze był non profit :) No dobra, wiem że praw rynku nie da się przeskoczyć, jestem jak najbardziej zwolenniczką rozwoju tej gałęzi publicystyki i komunikacji naukowej, tym bardziej że do szewskiej pasji doprowadza mnie niedostępność pewnych ważnych dla mnie publikacji z powodu cholernego embarga :)
    Zastanawia mnie, co szkodzi bibliotekom uczelnianym np. udostępnienie jakiegoś komputera z dostępem do bazy czasopism osobom nie zarejestrowanym w niej na zasadzie idziesz-czytasz-drukujesz, o ile masz taką potrzebę? I tak mało kto korzystałby z tej możliwości, ana pewno wsparłoby to domorosłych poszukiwaczy wiedzy…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s