2011 Międzynarodowym Rokiem Chemii

Czekaliśmy i czekaliśmy i doczekaliśmy się. Rok 2011 został przez Organizację Narodów Zjednoczonych we współpracy z Międzynarodową Unią Chemii Czystej i Stosowanej oficjalnie ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Chemii. Żeby nie było niedomówień – wiadomo o tym było od dawna (a ściślej od grudnia 2008, a co za tym idzie także od początku istnienia tego bloga).

W związku z tym spodziewać się możemy wszelakiej maści imprez celebrujących chemię w każdej postaci. Chciałbym móc powiedzieć, że będę Was tutaj uprzedzał o takich imprezach w Polsce, ale obawiam się, że moja geograficzna niedyspozycja stawia mnie w bardzo kiepskiej sytuacji, jeśli chodzi o nadążanie z takimi newsami. Ale będę się starał.

Większość dużych wydawnictw naukowych uruchomiła specjalne serwisy poświęcone chemii, żeby wspomnieć tylko o serwisie Nature.

Ponadto, jak zapewne większość z Was już słyszała lub czytała, Sejm Rzeczypospolitej VI Kadencji na swoim 79. posiedzeniu podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2011 Rokiem Marii Curie-Skłodowskiej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s