Wieczny papier

Dwa tygodnie temu zakończyła się pierwsza polska edycja konkursu Famelab, w ramach którego młodzi badacze próbuję opowiedzieć szerszej publiczności w sposób prosty, a przede wszystkim zwarty. Zwyciężczynią konkursu – a także zdobywczynią nagród dodatkowych, zarówno od sponsora imprezy, jak i od publiczności, została doktorantka z Wydziału Chemii Uniwerystetu Jagiellońskiego, mgr Monika Koperska.

Podejrzewam, że wiele Czytaczek i wielu Czytaczy już jej wystąpienie widziało, pokazywane bowiem było dość szeroko w polskich mediach, ale dla tych, którzy jednak nie mieli okazji zobaczyć, oraz tych, którzy jak ja uwiązani są poza granicami kraju, postanowiłem po raz kolejny pokazać wystąpienie Moniki (klip eliminacyjny):

Pozostaje nam zaś trzymać za Monikę kciuki – za niecałe dwa tygodnie wystąpi ona ze swoją prezentacją na międzynarodowej edycji konkursu, która odbywać się będzie w Anglii, na Festiwali Nauki w Cheltenham. Więc jeśli ktoś ma możliwość przejechać się na festiwal i wesprzeć Monikę, to bardzo zachęcam!

P.S. Wciąż żywię nadzieję, że kiedyś uda mi się ją namówić na blogowy wpis o jej badaniach, które – jak się możecie domyśleć z powyższej prezentacji – są fascynujące. A do tego naprawdę, naprawdę unikalne na skalę światową.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s