Skrócona wersja

Dla ciekawskich, którym nie chce się czytać pełnej długości wpisu na Spider Web o łatwo wpadającym w ucho tytule „Chora sytuacja, czyli polski rząd kontra fakty dotyczące medycznej marihuany”, a który na Facebooku promował się hasłem „Medyczna Marihuana: jakie choroby leczy?„, przedstawiam wersję skróconą i łatwą do przetrawienia:

Żadne.

P.S. Tu wpis się kończy, ale tekst SW możnaby rozkładać pewnie na części jeszcze długo, przyglądając się przytaczanym w nim „dowodom”. Pierwszy przykład: praca cytowana jako niezbity dowód na to, że THC leczy Alzheimera, jest pracą badającą wiązanie THC do acetylocholinoesterazy w probówce. I wiąże się do niego skuteczniej niż inhibitory stosowane jako terapeutyki (w probówce, powtarzam).

Wiecie co jeszcze bardzo dobrze wiąże się z tym enzymem hamując jego działanie? Insektycydy. Oparte na fosforze gazy bojowe (czyli broń chemiczna). Jad takich sympatycznych gadów jak kobry i mamby. Czy muszę dalej ten argument ciągnąć ad absurdum?

6 Comments

 1. Powiem tak, jesli Amerykanie lecza sie dzieki gandzi, to na 100% leczy. W koncu sa od nas o 1000 lat do przodu, gdzie polaczkowi do Ameryki ? Polska to jak Somalia, zabobony, glupota i brak myslenia.

  Polubienie

 2. Rozczulił mnie ten fragment (ze Spider Weba):
  „Nie oznacza to jednak, że odmiany bogate w THC nie mają żadnych zastosowań medycznych. Prawdopodobnie mają ich o wiele więcej, niż zdajemy sobie z tego sprawę na chwilę obecną – tu wszystko zależy od tempa z jakim będą prowadzone badania na ten temat.”
  Czytaj: jeszcze nie ma badań, ale już znamy wyniki.

  @Jiima: niech komentarzem do komentarza (ostatniego zdania) będzie https://xkcd.com/774/

  Polubienie

 3. Tyle dobrego, że ktoś prostuje (plus załączył nieśmiertelnego XKCD o zabijaniu komórek nowotworowych z pistoletu), ale ten artykuł to otchłań… zwłaszcza w komentarzach. Zabawne, że nie wiem kto tam głupszy, zwolennicy legalizacji marihuany czy jej przeciwnicy…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s